CALM

литотрипс пнг111

Літотрипсія: лазерне дроблення каменів

Лазерна літотрипсія – процедура видалення каменів з нирок, сечового міхура або сечоводу лазером.

Літотрипсія: лазерне дроблення каменів в нирках

Лазерна літотрипсія – медична процедура, при якій використовують лазер для подрібнення каменів (конкрементів) у нирках, жовчному міхурі або сечоводах.

Іноді камені  досить малі або у вигляді піску, щоб покинути тіло під час сечовипускання, не доставляючи дискомфорту людині. Однак великі камені викликають біль і блокують потік сечі. Якщо камені не проходять, то можуть пошкодити нирки та сечовивідні шляхи. Коли ліки не допомагають, послуга літотрипсії розіб’є їх на менші шматочки, які вийдуть з сечею безболісно.

КОЛИ ПОТРІБНА ЛАЗЕРНА ЛІТОТРИПСІЯ

Камені можуть потрапити в будь-яку точку сечовипускального каналу, включаючи нирки та сечовід. Сечовід – це трубка, яка несе сечу від нирок до сечового міхура. Якщо камінь застряг у ньому, це спричинює закупорення та накопичення сечі в нирках.  Закупорення може бути досить болючИМ та провокувати запалення.

Лазерна літотрипсія застосовується, якщо інші нехірургічні методи виявилися неефективними або якщо камені:

  • Занадто великі, щоб пройти
  • Неправильної форми
  • Викликають кровотечу або пошкодження навколишніх тканин

ПІДГОТОВКА

Огляд уролога
Аналізи крові та сечі
УЗД або КТ

Літотрипсія: лазерне дроблення каменів в нирках

Лазерна літотрипсія – це процедура для лікування каменів у нирках, сечовому міхурі, уретрі при якій використовується лазер, щоб розбити їх на маленькі шматочки. Ці шматки видаляються під час процедури або виходять з організму з сечею.

Методика проведення лазерного дроблення каменів в клініці CALM

Операція є малоінвазивною і не вимагає надрізів на тілі. Після введення анестезії уретроскоп поміщають в уретру та сечовий міхур для доступу до сечоводу, сечового міхура та нирок. Лікар вводить лазер та інші інструменти через уретру і переміщує їх в орган, в якому камені. Як тільки камінь побачено, лазерне волокно використовується для його подрібнення. Хірург видаляє деякі уламки через уретру за допомогою спеціального пристрою, а менші вийдуть пізніше з сечовипусканням.

Уролог, ймовірно, вставить стент між ниркою та уретрою. Це сприяє загоєнню і дозволяє залишкам проходити легше. Стент видаляється приблизно через 1 тиждень після процедури. Тривалість операції зазвичай становить близько 1 години, залежно від розміру та кількості конкрементів.

ПОБІЧНІ ЕФЕКТИ

  • Неможливість сечовипускання
  • Біль, який не вдається контролювати ліками
  • Почервоніння, температура, кровотеча
  • Ознаки інфекції, включаючи лихоманку та озноб
  • Постійна нудота або блювання
  • Збільшення чи велика кількість крові в сечі

РЕАБІЛІТАЦІЯ

Після операції можливий дискомфорт. Якщо у вас є стент між ниркою та сечоводом швидше за все це від нього. Також будуть присутні часті позиви в туалет і незначна кількість крові у сечі. Лікар призначить курс антибіотиків для запобігання інфекції та знеболюючі препарати.

Пийте багато води, щоб змастити стент і прискорити вихід дрібних уламків.

Пацієнт відновлює звичайну діяльність наступного дня або як тільки відчує себе комфортно. Відкладіть високоінтенсивні тренування, доки стент не буде видалено. Оскільки це хронічна проблема, є небезпека, що вона знову виникне у майбутньому. Тепер ви знаєте симптоми та розумієте, що доступні ефективні методи їх усунення. Дотримуйтесь порад уролога, щоб запобігти сечокам’яній хворобі, і не соромтеся записатися на прийом, якщо симптоми повернуться.

Дослідження показують, що прогноз успіху лазеротерапії 90% випадків. За помірною вартістю в Києві лазерну літотрипсію можна виконати в клініці CALM.

ПЕРЕВАГИ дроблення каменів в сечовому міхурі лазером

ПЕРЕВАГИ дроблення каменів в сечовому міхурі лазером

НАШ ЛІКАР УРОЛОГ

ЦІНИ НА НАШІ ПОСЛУГИ

  • Лазерна літотрипсія конкрементів в уретрі, 1 категорія складності 8000 грн

ВІДГУКИ

ЧАСТІ ПИТАННЯ

Літотрипсія – це видалення каменів у нирках та сечоводах методом дроблення. У процесі малоінвазивної операції, що передбачає мінімальну травматизацію, конкременти (камені медичною мовою) руйнуються під впливом  ударної хвил лазера і до піску чи дрібних уламків. Продукти розпаду поступово виводяться разом із сечею, а симптоми сечокам’яної хвороби після літотрипсії перестають турбувати пацієнта.

Вивести камінь із нирки або сечового міхура самостійно в домашніх умовах і без допомоги лікаря-уролога неможливо, тому що жодні лікарські трави та медикаментозне лікування сечокам’яної хвороби не здатні розчинити нирковий камінь. Сучасні препарати можуть бути лише профілактикою каменеутворення. На сьогоднішній день одним із ефективних методів, швидких за часом проведення процедури та реабілітації є лазерна літотрипсія.

Лазерна літотрипсія – це сучасний малотравматичний метод лікування сечокам’яної хвороби, при якому відбувається дроблення каменів у нирках, сечовому міхурі та сечоводі пацієнта.

Тривалість операції в залежності від кількості та щільності каміння становить від 30 хвилин до 2,5 годин. Операція проводиться під загальним наркозом. Післяопераційне перебування в стаціонарі становить 1 добу.

Основне показання для літотрипсії – наявність конкрементів у сечовивідних шляхах. Вибір виду літотрипсії визначається параметрами каміння – розмірами, складом, розташуванням. При каменях до 2,5 см можливе дистанційне руйнування. Утворення високої щільності видаляються ендоскопічно за допомогою енергії ультразвуку або лазера.

Під час підготовки до літотрипсії пацієнту необхідно пройти комплексне обстеження, що включає:

– загальний аналіз крові;
– загальний аналіз сечі;
– коагулограму;
– аналіз на інфекції: ВІЛ, гепатити, сифіліс;
– аналіз на групу крові;
– УЗД;

Також проводиться консультація уролога та анестезіолога.

За 4 дні до літотрипсії необхідно відмовитися від алкоголю та обмежити фізичні навантаження, припинити прийом лікарських засобів, що впливають на згортання крові.

Inna2

Запишіться на консультацію!

Залиште ваш контакт, ми вам зателефонуємо та запишемо на консультацію до нашого спеціаліста!