CALM

пролапс1

Лікування пролапсу геніталій (опущення, випадіння матки, піхви)

Пролапс тазових органів – це поширена проблема, що виникає в результаті ослаблення м’язів малого таза, що призводять до опущення стінок піхви і випадання матки. Це викликає фізичний дискомфорт і понижує соціальну активність. В клініці CALM в Києві це порушення вирішують з допомогою лазера та хірургічно.

Лікування пролапсу геніталій (опущення, випадіння матки, піхви)

Пролапс тазових органів – це поширена проблема, що виникає в результаті ослаблення м’язів малого таза, що призводять до опущення стінок піхви і випадання матки. Це викликає фізичний дискомворт і понижує соціальну активність. В кілініці CALM проблему вирішують з допомогою лазера та хірургічно.

Пролапс піхви – стан, при якому такі структури, як матка, пряма кишка, сечовий міхур, уретра, тонка кишка або сама піхва можуть почати провисати зі свого нормального положення. Без лазерного або хірургічного втручання ці структури можуть врешті-решт випадати в піхву або навіть через піхвовий отвір.

Симптоми

Симптоми зазвичай впливають на комфорт жінки, а також сексуальну функцію, на сечовипускання та дефекація. Визначити ступінь опущення може лікар під час діагностики та здачі аналізу в клініці.

 • Відчуття дискомфорту у промежині (тиску чи тяжкості).
 • Болі в спині;
 • Мимовільне виділення сечі (нетримання сечі);
 • Інфекції сечовивідних шляхів (цистит);
 • Набряк або запальний процес шийки матки та піхви;
 • Диспареунія (дискомфорт під час статевого акту) та відсутність оргазму.

Загальні фактори, які викликають пролапс

 • Вроджена слабкість м’язів тазового дна;
 • Вікові зміни в структурі;
 • Інтенсивні і різкі фізичні навантаження;
 • Розвиток ожиріння і різка втрата маси тіла;
 • Пологи. Завдають шкоди тканинам, м’язам і зв’язкам у піхві і навколо неї. Довгі, важкі пологи та великі діти особливо напружують ці тканини. Пологи – фактор ризику, який найчастіше пов’язаний з пролапсом.
 • Менопауза. Естроген – це гормон, який допомагає підтримувати м’язи та тканини тазових структур. Після менопаузи рівень естрогену знижується і опорні конструкції слабшають.
 • Гістеректомія. Матка є важливою частиною опорної структури у верхній частині піхви. Гістеректомія передбачає видалення матки, а без неї є можливість, що верхівка піхви може поступово опускатися.

Класифікація операцій

Передня кольпорафія (пластика передньої стінки піхви) – це малоінвазивна хірургічна процедура, яка відновлює та зміцнює передню стінку піхви після пролапсу органів малого таза.

Коли нехірургічні методи лікування, такі як вправи Кегеля, терапія тазового дна, введення песарію або гормони не вирішують проблему, допоможе тільки хірургічне втручання.

Пластика задньої стінки та промежини (кольполеватороперінеопластика) – операція виконується при опущенні задньої стінки піхви або при помірному ректоцеле.

Черезпіхвова екстирпація матки (гістеректомія) з додатками та без додатків з реконструкцією. Видалення матки через піхву забезпечує менші крововтрати й ускладнення, а сама операція проходить швидше. Вагінальний доступ можливий при достатній ємності піхви, рухливості матки, невеликому розмірі і об’ємі пухлини, а також відсутності вираженого спайкового процесу в тазовій порожнині.

Серединна кольпорафія  – операцію виконують при повному чи неповному випадінні матки у похилому віці, які не живуть статевим життям. Сенс операції полягає у формуванні штучної аплазії піхви.Перед втручанням важливо виключити передракові і злоякісні захворювання, для чого обов’язково проводять кольпоскопію, роблять цитологічне дослідження мазків з цервікального каналу іна наявність атипових клітин, за показами – гістероскопію.

Реконструкція вульви та промежини – це корекція ширини піхви та виправлення дефектів чи рубців промежини. Найчастіше жінки, у яких були кісти на зовнішніх статевих органах, розтягнення промежини внаслідок пологів, вдаються до цієї послуги. Через те, що 80% жінок, які народжують природним шляхом, зазнають незначних або великих піхвових травм і мають епізіотомію, реконструкція їм часто необхідна.

НАШІ ПЕРЕВАГИ

НАШІ ПЕРЕВАГИ

НАШІ ЛІКАРІ ГІНЕКОЛОГИ

Ейсмонт Інна Василівна

Гінеколог, лікар УЗД

Мудра Юлія Сергіївна

Акушер-гінеколог, лікар УЗД

ЦІНИ НА НАШІ ПОСЛУГИ

 • Передня кольпорафія з фіксацією сечового міхура 17 000 грн
 • Задня кольпоперінеолеваторопластика 12 000 грн
 • Корекція рецидиву пролапсу слизової піхви від 50 000 грн

ВІДГУКИ

Inna2

Запишіться на діагностику!

Залиште ваш контакт, ми вам зателефонуємо та запишемо на консультацію до нашого спеціаліста!