CALM

Багатопрофільний
медичний центр
Кол-центр 8:00-21:00
операции на пидатках1

ОПЕРАЦІЇ НА ПРИДАТКАХ

Безліч гінекологічних патологій можна виконувати амбулаторно, з мінімальним втручанням та коротким періодом реабілітації.

ОПЕРАЦІЇ НА ПРИДАТКАХ

Безліч гінекологічних патологій можна виконувати амбулаторно, з мінімальним втручанням та коротким періодом реабілітації.

1. Вскриття абсцесів зовнішніх статевих органів (зокрема бартолінової залози). Бартолінові залози розташовані навколо піхвового отвору і виділяють рідину, яка змащує піхву під час статевого акту. Іноді отвори цих залоз закупорюються, внаслідок чого рідина затримується в залозі. Результат – відносно безболісний набряк, що називається кістою бартолінової залози.
Іноді достатньо консервативного лікування, але при абсцесах допоможе тільки хірургічне втручання. Діагностика проста і заключається в огляді і пальпації. Консервативне лікування можливе, але воно ефективне тільки при початкових стадіях захворювання при хоча б частковому відтоку з залози.
При вираженному абсцесі адекватним є тільки хірургічний метод. Хірургічне видалення проводиться під місцевою чи загальною анестезією.

2. Резекція яєчника (цистектомія) Операцію проводять, якщо у жінки виявили кісту або інше доброякісне новоутворення, що не піддається медикаментозному лікуванню. В ході резекції відбувається видалення патологічної ділянки яєчника зі збереженням дітородної функції. 

3. Видалення яєчників (оваріектомія). Операція з видалення яєчника у жінок, яка проводиться в ситуаціях, коли виявлене захворювання вимагає радикального хірургічного втручання. У певних випадках єдиний спосіб видалення пухлин і лікування інших патологій яєчників – це видалення одного, а іноді і двох органів. Проведення операції дозволяє уникнути розвитку серйозних ускладнень і злоякісних пухлин.

4. Видалення маткових труб (тубектомія). Операція, спрямована на видалення патологічно зміненої маткової труби. Жінкам репродуктивного віку вона проводиться в випадках, коли функціональність ураженого органу неможливо відновити. Операція знижує ризик настання позаматкової вагітності, формування великих рубцевих спайок і інших ускладнень, викликаних хронічним запальним процесом в порожнині зміненої труби. 

5. Видалення придатків (аднексектомія). Операція видалення придатків матки (яєчників і маткових труб). Операція проводиться строго за показаннями з метою видалення вогнища патології. Процедура може проводитися як в плановому, так і екстреному порядку. Таку радикальну операцію проводять тільки в тому випадку, якщо консервативне лікування виявилося неефективним або патологія вимагає обов’язкового видалення органу.

6. Пластика маткових труб з відновленням прохідності. Перед процедурою оцінюється початковий стан маткових труб, ступінь їх прохідності, а також обов’язково звертається увага на стан прилеглих органів. Лапароскопічна пластика маткових труб – реконструктивна хірургічна операція, що проводиться з метою відновити їх прохідність і цілісність, а також правильне функціонування. Така операція здійснюється при діагностуванні безпліддя, викликаного непрохідністю труб або спаєчними утвореннями всередені.

7. Хірургічна стерилізація – пересікання або клеймування маткових труб.  Жіноча стерилізація («перев’язування труб») – це хірургічна процедура, в результаті якої втрачається здатність зачати і народити дитину і являє собою радикальний метод контрацепції. Механізм стерилізації полягає в тому, що створюється штучна непрохідність фаллопієвих труб, отже, запліднення вже неможливо, так як яйцеклітина виявляється ізольованою від сперматозоїдів. Для цього існує кілька технологій – труби перев’язують, перерізають, закупорюють або затискають спеціальними зажимами.

8. Видалення параоваріальних кістПараоваріальна кіста – утворення в придатку яєчника. Може протікати безсимптомно або викликати періодичні болі в животі і попереку; іноді кіста супроводжується порушенням менструального циклу і безпліддям. Діагностується за допомогою вагінального дослідження і УЗД. Лікування полягає у видаленні кісти зі збереженням яєчника і маткової труби. Параоваріальні кісти самостійно не зникають і потребують медичного втручання.

МЕТОДИ ДОСТУПУ

1. Лапароскопія – малоінвазивне хірургічне втручання. При такому хірургічному підході хірург робить декілька маленьких утворів на животі. Хірург вводить трубку з крихітною камерою через один розріз, а спеціальні хірургічні інструменти – через інші. Камера передає відео на монітор в операційній, за допомогою якого хірург направляє хірургічні інструменти і проводить операцію. 

У клініці CALM перевагу віддають лапароскопічному методу, що дозволяє зробити операцію малотравматичною, адекватно оцінити обсяг необхідного оперативного втручання. Крім того, лапароскопічний доступ дозволяє мінімізувати косметичний дефект (на шкірі залишаються декілька отворів по 1см). Період реабілітації значно коротший і легший. Для нормалізації функції яєчників в післяопераційному періоді на термін 3-6 місяців може бути призначена гормональна терапія.

2. Лапаротомія – при такому хірургічному підході хірург робить один довгий розріз внизу живота, щоб отримати доступ до органів малого тазу.

Симптоми

– слабкість, підвищена стомлюваність, температура;
– порушення менструального циклу;
– болі різного ступеня інтенсивності внизу живота, що посилюються в період менструації;
– зниження статевого потягу, болі під час статевого акту;
 білі абопрозорі виділення, часто супроводжуються сверблячкою і роздратуванням на шкірі.

НАШІ ПЕРЕВАГИ

НАШІ ПЕРЕВАГИ

НАШІ ЛІКАРІ ГІНЕКОЛОГИ

Ейсмонт Інна
Василівна

Гінеколог, лікар УЗД

Ірха Ліна
Сергііївна

Гінеколог, лікар УЗД

Мудра Юлія
Сергіївна

Акушер-гінеколог, лікар УЗД

ВІДГУКИ

Inna2

Запишіться на діагностику!

Залиште ваш контакт, ми вам зателефонуємо та запишемо на консультацію до нашого спеціаліста!