CALM

фимоз пнг

Лікування фімозу

Фімоз – це нездатність відтягнути крайню плоть назад над головкою статевого члена (головки).

Лікування фімозу

Фімоз – це нездатність відтягнути крайню плоть назад над головкою статевого члена (головки).

Головка статевого члена покрита тканиною, яка називається крайньою плоттю. Крайня плоть зазвичай пухка і легко ковзає по головці пеніса. Цей рух дозволяє мочитися або повністю зводити (у підлітків). Однак іноді крайня плоть занадто туга. Вона може закритися над головкою і зробити неспроможним рух. Такий стан називається фімозом.

Фімоз чи аглютинація?

Фімоз потрібно відрізняти від аглютинації, що є досить поширеним станом. При аглютинації частина тканини крайньої плоті залишається прикріпленою до головки. Це захищає пеніс немовляти від прямого контакту з фекаліями та сечею, які можуть викликати роздратування. Аглютинація зазвичай проходить сама з часом.

 СИМПТОМИ ФІМОЗУ

 • Почервоніння, хворобливість або набряк крайньої плоті
 • Здуття крайньої плоті під час сечовипускання
 • Неможливість повністю відтягнути крайню плоть до 3 років і старше
 • Запалення головки статевого члена
 • Густі виділення під крайньою плоттю
 • Якщо у вашої дитини є будь-який з цих симптомів, зверніться до уролога.


Діагностика фімозу

Діагностика фімозу відносно проста. Лікар проведе фізичний огляд, який складається з оцінки статевого члена та яєчок. Деякі випадки фімозу можуть не лікуватися, особливо серед молодих хлопчиків. Ви можете почекати, щоб побачити, чи проблема вирішиться сама по собі, коли ваш син стає старшим, якщо немає симптомів або ускладнень. Якщо фімоз перешкоджає здоровій ерекції або сечовипусканню, або якщо є інші симптоми, ваш син повинен звернутися до лікаря. З віком фізіологічний фімоз стає все рідше. Крайня плоть може бути відведена за головку приблизно у половини однорічних хлопчиків і майже у 90% 3-річних. Менше 1% хлопчиків у віці 16-18 років мають фізіологічний фімоз.

Фімоз є природним у маленьких дітей чоловічої статі. У старших хлопчиків фімоз може бути викликаний пошкодженням або рубцюванням. Це частіше виникає у хлопчиків з: 

 • Інфекціями сечовивідних шляхів, які постійно повертаються
 • Інфекціями крайньої плоті
 • Повторною грубою обробкою крайньої плоті
 • Травмами, які вразили крайню плоть

Фімоз може виникати природним шляхом або бути наслідком утворення рубців. Маленьким хлопчикам може не знадобитися лікування фімозу, якщо він не ускладнює сечовипускання або не викликає інших симптомів. У міру дорослішання цих хлопчиків потреба в лікуванні може зростати. Запалення або інфекція крайньої плоті або головки статевого члена (головки) може викликати фімоз у хлопчиків або чоловіків. Баланіт – це запалення головки. Іноді це наслідок поганої гігієни або інфекції крайньої плоті.

Парафімоз

Парафімоз – це надзвичайна ситуація, яка може статися лише у необрізаних хлопчиків. Туга крайня плоть відтягується за головку пеніса і застряє. Її неможливо повернути в нормальне положення. Це призводить до набряку головки статевого члена і крайньої плоті. Парафімоз може викликати почорніння та/або затвердіння головки пеніса, що в кінцевому підсумку може призвести до структурних змін.

Важливо: якщо ви думаєте, що у вашої дитини парафімоз, негайно зверніться до лікаря. 

СИМПТОМИ ФІМОЗУ У ДОРОСЛИХ:

 • Набряк на кінчику статевого члена, коли крайня плоть відтягується назад
 • Біль у статевому члені
 • Неможливість перемістити крайню плоть назад над головкою статевого члена
 • Зміна кольору на кінчику пеніса (шкіра темно-червона або синюшна)

 Тісна крайня плоть (фімоз) є результатом будови статевого члена. Він не зникне сам по собі, але це не вважається проблемою, якщо не з’являться симптоми. Очищення під крайньою плоттю допоможе запобігти інфікуванню та зберегти шкіру пухкою. Якщо крайня плоть застрягла і її не можна витягнути на головку, негайно зверніться до лікаря. Якщо фімоз лікувати за допомогою обрізання, крайня плоть буде видалена. 

СПОСОБИ ЛІКУВАННЯ ФІМОЗУ:

 • поступове звільнення головки статевого члена від тканини крайньої плоті;
 • місцева терапія з використанням кортікоїдних мазей;
 • хірургічне втручання.

 

Стероїдна мазь для послаблення щільної крайньої плоті в більшості випадків успішні. Мазь пом’якшує крайню плоть при щоденному використанні протягом 4-8 тижнів. Ваш лікар також покаже вам, як масажувати і вручну розтягувати крайню плоть. Припиніть використання мазі, коли крайню плоть можна буде повністю відтягнути. Таке лікування має мало побічних ефектів або взагалі не має. 

Якщо є рубці від ранньої травми, інфекції або захворювання шкіри, в деяких випадках може знадобитися обрізання.

Фімоз не загрожує життю, але симптоми є незручними.

Запрошуємо в клініку СALM, де наші досвідчені урологи допоможуть вам позбутись проблеми фімозу.

ПЕРЕВАГИ лікування фімозу в calm

ПЕРЕВАГИ лікування фімозу в calm

НАШ ЛІКАР УРОЛОГ

ЛІКУВАННЯ ФІМОЗУ ЦІНА

 • Вправлення парафімозу 3500 грн

ВІДГУКИ

Inna2

Запишіться на консультацію!

Залиште ваш контакт, ми вам зателефонуємо та запишемо на консультацію до нашого спеціаліста!